Jsme největší psychoterapeutickou asociací v ČR

s více než 1 700 členy.

Log in

STAREvzdělávací akce pro psychoterapeuty

V této sekci se zobrazují všechny vzdělávací akce (Semináře/workshopy/konference), které považujeme pro naše členy i odbornou veřejnost za přínosné. Pokud chcete zveřejnit vaši akci v našem kalendáři, seznamte se, prosím, s podmínkami.

    • 01/09/2024
    • 05/01/2025
    • Praha

    • 16/10/2024
    • 11/12/2024
    • Psychosomatická klinika s.r.o. Patočkova 3/712, Praha 6

    Během 5 bloků (jeden blok trvá 3, 5 hodiny) bude účastníkům ve stručnosti představen model KBT a účastníci budou často sebezážitkovým způsobem seznámeni se vztahovým konceptem a hlavními metodami KBT, které se využívají v terapii lidí s různými úzkostnými potížemi (generalizovaná úzkostná porucha, panická porucha, agorafobie, sociální fobie, nadměrné obavy o zdraví, OCD) a úzkostně depresivními problémy. Jedná se o monitoring úzkostných stavů ve čtyřech modalitách (myšlenky, emoce, tělesné reakce, pozorovatelné chování), analýzu vyhýbavého nebo jinak problémového chování, metody jako kognitivní restrukturalizace, expozice (interoceptivní, v realitě, katastrofickému scénáři v představě), zklidňující dýchání do břicha, terapeutické dopisy, reskripce v imaginaci, nácvik konstruktivního sdělování kritiky. Během kurzu bude také představen koncept Terapie přijetí a odhodlání (ACT, III. vlna KBT), v rámci kterého si účastníci na sobě vyzkouší odstup od neužitečných kognic a silných emocí a zamyslí se na svými životními hodnotami. Účastníci kurzu obdrží informační materiály k jednotlivým metodám.

    Lektor: Mgr. Roman Pešek (www.kbt-pesek.cz)

    Kurz je určen pro lékaře, psychology, zdravotní sestry, sociální pracovníky, studenty psychologie, psychoterapie, sociální práce a další, pro které budou získané znalosti a dovednosti užitečné pro jejich profesní i osobní život.

    Podzimní termíny na rok 2024:

    Středa 16/10: 9,00 – 12,30

    Čtvrtek 31/10: 9,00 – 12,30

    Středa 13/11: 9,00 – 12,30

    Středa 27/11: 9,00 – 12,30

    Středa 11/12: 9,00 – 12,30

    Maximální počet účastníků pro osobní (face to face) účast ve skupině je 13. Rovněž je možná počtem neomezená účast v online režimu, v rámci kterého se účastníci kurzu připojí pomocí ZOOM nebo Google Meet, vidí na monitoru prezentaci, účastníky, kteří jsou fyzicky přítomni na skupině a další účastníky připojené online.

    Cena kurzu: 6000 Kč za všech 5, na sebe systematicky navazujících bloků, se zadávanými domácími cvičeními pro účastníky kurzu (cena je stejná pro osobní i online účast).

    Přihlášení: Přihlásit se můžete přes email do 12. 10. na klinika@psychosomatika.cz

    Zarezervujte si místo v kurzu přes systém Reservio. Můžete tak rovnou uhradit kurzovné. Fakturu Vám obratem vystavíme a na email zašleme hromadné informace pro účastníky!

    Místo: Psychosomatická klinika s.r.o. Patočkova 3/712, Praha 6 (tram č. 25, zastávka Park Maxe van der Stoela)

    • 31/10/2024
    • 18:00 - 20:00
    • Zoom
    Register

    Webinář bude nahráván, přihlášení účastníci dostanou odkaz na shlédnutí platný 30 dní.

    Webinář se bude zaměřovat na to, proč by se praktikující psychoterapeuti neměli nechat odradit od odborného publikování a co jim může pomoci, aby je publikování bavilo a dařilo se jim.

    Pro mnohé psychoterapeuty spočívá poslední kontakt s odborným psaním v dokončení diplomové práce nebo kazuistiky při dokončení psychoterapeutického výcviku a později se písmem odborné debaty neúčastní. Což je škoda - odborná diskuse v recenzovaných periodicích patří mezi důležité formy rozvoje profese a je běžnou součástí kontinuálního vzdělávání a psychoterapeuti mohou sami svojí publikační aktivitou přispět k tomu, aby pro ně publikované odborné texty byly užitečné.

    Na příkladu odborného časopisu Psychoterapie ukážeme řadu příkladů publikovaných textů co se týče formy i obsahu, zdůrazníme důležité náležitosti připravovaného rukopisu a podíváme se na některé praktické tipy, které mohou pomoci strukturovat text a provést jím čtenáře.

    O lektorovi:

    Michal Čevelíček, Ph.D. je psycholog, působí na Katedře psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity jako odborný asistent a výzkumný pracovník. Více než 10 let se věnuje odbornému publikování na různá témata v oblasti psychoterapie v českých i zahraničních časopisech. Po stejnou dobu je členem redakční rady českého odborného časopisu Psychoterapie, který nyní vede jako šéfredaktor.

    Webinář bude nahráván, přihlášení účastníci dostanou odkaz na shlédnutí platný 30 dní.

    Pravidla pro účast na vzdělávacích webinářích ČAP

    1. Registrace na webinář
      Na webinář se můžete hlásit pouze prostřednictvím oficiálního rezervačního systému. Prosíme, neposílejte platby předem, vyčkejte na výzvu k úhradě po potvrzení registrace.

    2. Nastavení emailové komunikace
      Doporučujeme nastavit si adresu info@czap.cz jako primární kontakt ve vašem emailovém klientovi. Tím zajistíte, že důležité zprávy, jako jsou potvrzení o registraci nebo zaslání záznamu, neskončí ve spamu.

    3. Záznam webinářů
      Všechny webináře jsou nahrávány. Záznam posíláme všem účastníkům, kteří se na webinář přihlásili a zaplatili poplatek. Zaplacením webináře také souhlasíte s tím, že bude webinář nahráván. Všechny zaslané materiály jsou určité pouze pro osobní potřeby účastníků a není dovoleno je jakkoliv šířit dále.

    4. Storno podmínky u nahrávaných webinářů
      V případě nahrávaných webinářů již zaplacenou částku v případě odhlášení nevracíme zpět. Je možné převést účast na někoho jiného. Jméno náhradníka nám případně nahlaste na email info@czap.cz.

    5. Odeslání linku na Zoom
      Link na Zoom vám bude zaslán na email po připsání platby na náš účet. Prosíme, zkontrolujte si včas, zda jste platbu provedli.

    6. Technická podpora během webináře
      Snažíme se zajistit Vám komfort pro dobré připojení na zoom. Ne vždy ale můžeme reagovat na emaily těsně před začátkem konání. Proto si prosím alespoň jeden den předem zkontrolujte, zda jste email s linkem dostali (viz bod 2). V případě potřeby opětovného zaslání nás kontaktujte na info@czap.cz.

    7. Vystavení potvrzení o absolvování webináře
      Vzhledem k množství účastníků potvrzení standardně nevystavujeme. V případě potřeby napište prosím na info@czap.cz.

    8. Zpracování a zaslání záznamu
      Na zpracování a zaslání záznamu z webináře si vyhrazujeme 1 až 3 pracovní dny.


    • 05/11/2024
    • 19/11/2024
    • 2 sessions
    • Zoom
    Register

    Vracíme se k oblíbeným neurovědním tématům a tentokrát vám nabízíme dvoudílný webinář na téma neurodiverzity

    Má neurodiverzita místo v psychoterapii?

    V posledních letech se setkáváme v psychoterapeutických praxích stále častěji s tzv. neurodivergentními jedinci (nejčastěji označovanými diagnózou tzv. poruchy pozornosti nebo poruchy autistického spektra). Obě tyto variace se vyskytují v kontinuu. Obě vznikají interakcí neurobiologických a psychologických faktorů a obě tyto perspektivy je nutné při terapii chápat a zohledňovat. Neurobiologické odlišnosti v kognitivním a emočním fungování interagují s faktory rodiny, školy a sociálního prostředí, a tak vytváří problémy, které se mohou projevit později v životě. Navíc obě mohou být zhusta komplikovány jinými psychiatrickými diagnostickými jednotkami, což může ztížit jejich adaptaci a zvládání zátěže. Všechny zmíněné okolnosti mohou mít hluboký a zásadní vliv na sebevědomí, sebeobraz a sebedůvěru klientů a pacientů. 

    Přednáška by měla přinést základní informace o neurobiologických základech fungování psychiky lidí s ADHD a PAS a o jejich specifických potřebách v psychoterapeutické praxi, neboť tito lidé nemusí profitovat z běžných psychoterapeutických postupů. Můžeme se společně zamýšlet nad tím, zda a jak naše postupy adaptovat podle dostupných neurobiologických znalostí a vědomostí.  

    Oba díly webináře budou nahrávány, přihlášení účastníci dostanou odkaz na shlédnutí, který bude platný 30 dní.

    Lektor:

    MUDr. Mgr. Kristýna Drozdová, Ph.D.

    Vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové (všeobecné lékařství) a Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (psychologie). Téměř 20 let pracovala v Psychiatrické nemocnici v Havlíčkův Brod. Nejdelší dobu se věnovala komplexní léčbě a rehabilitaci psychotických a afektivních poruch. Absolvovala výcvik v satiterapii, což je integrativní psychoterapeutický směr, kombinující na osobu zaměřený přístup, práci s prožíváním a postupy všímavosti (mindfulness).

    Je absolventkou výcviku v Terapii zaměřené na emoce (EFT), v moderním psychoterapeutickém směru integrujícím experienciální a na osobu zaměřený model, výcviku v EMDR a psychotraumatologii (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Je certifikovanou učitelkou metody všímavosti v rámci MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) a absolventkou výcviku MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy). Ve své psychiatrické a psychoterapeutické se snaží propojovat různé postupy a přístupy tak, aby so nejlépe odpovídaly danému pacientovi či klientovi.

    Zajímá se o problematiku propojení psychoterapie, psychiatrické rehabilitace a využití neurovědných poznatků v praxi psychiatra a psychoterapeuta.


    Pravidla pro účast na vzdělávacích webinářích ČAP

    1. Registrace na webinář
      Na webinář se můžete hlásit pouze prostřednictvím oficiálního rezervačního systému. Prosíme, neposílejte platby předem, vyčkejte na výzvu k úhradě po potvrzení registrace.

    2. Nastavení emailové komunikace
      Doporučujeme nastavit si adresu info@czap.cz jako primární kontakt ve vašem emailovém klientovi. Tím zajistíte, že důležité zprávy, jako jsou potvrzení o registraci nebo zaslání záznamu, neskončí ve spamu.

    3. Záznam webinářů
      Všechny webináře jsou nahrávány. Záznam posíláme všem účastníkům, kteří se na webinář přihlásili a zaplatili poplatek. Zaplacením webináře také souhlasíte s tím, že bude webinář nahráván. Všechny zaslané materiály jsou určité pouze pro osobní potřeby účastníků a není dovoleno je jakkoliv šířit dále.

    4. Storno podmínky u nahrávaných webinářů
      V případě nahrávaných webinářů již zaplacenou částku v případě odhlášení nevracíme zpět. Je možné převést účast na někoho jiného. Jméno náhradníka nám případně nahlaste na email info@czap.cz.

    5. Odeslání linku na Zoom
      Link na Zoom vám bude zaslán na email po připsání platby na náš účet. Prosíme, zkontrolujte si včas, zda jste platbu provedli.

    6. Technická podpora během webináře
      Snažíme se zajistit Vám komfort pro dobré připojení na zoom. Ne vždy ale můžeme reagovat na emaily těsně před začátkem konání. Proto si prosím alespoň jeden den předem zkontrolujte, zda jste email s linkem dostali (viz bod 2). V případě potřeby opětovného zaslání nás kontaktujte na info@czap.cz.

    7. Vystavení potvrzení o absolvování webináře
      Vzhledem k množství účastníků potvrzení standardně nevystavujeme. V případě potřeby napište prosím na info@czap.cz.

    8. Zpracování a zaslání záznamu
      Na zpracování a zaslání záznamu z webináře si vyhrazujeme 1 až 3 pracovní dny.





    • 06/11/2024
    • 18:00 - 19:00
    Register

    Dobrý den,

    prosíme Vás o spolupráci při přípravě Valné hromady. Hlasovat a volit budeme letos prostřednictvím programu Balotilo.

    Abychom předem vychytali všechny mouchy, pořádáme zkušební hlasovací setkání, kde si jak my, tak vy můžete princip a technické provedení hlasování vyzkoušet.

    Zváni jste všichni, vítáme ty, kdo mají obavu jak hlasování zvládnou a rádi si to vyzkouší předem, i ty, kdo už tento program znají a mohou případně přispět svými zkušenostmi.

    Věříme, že to pomůže hladkému průběhu hlasování na samotné Valné hromadě.

    S díky,

    Anna Stanislavová

    tajemnice

    • 07/11/2024
    • 09:00 - 10:00
    • Zoom
    Register

    Milé členky, milí členové,

    srdečně vás zveme na diskuzní online setkání se členy výboru a odborné rady.

    Bude prostor na vaše otázky k jakékoliv oblasti činnosti ČAP i k vývoji situace se Zákonem o psychologických a psychoterapeutických službách.

    Je možné, že ne všechny vaše otázky týkající se zákona se budeme schopni ihned zodpovědět, ale všechny otázky a případné podněty sesbíráme a budeme se jim dále věnovat. 

    Za ČAP se těší

    Jan Hesoun


    • 08/11/2024
    • 09/11/2024
    • Kongresové centrum Praha
    Moudrost soucitu, z.s. a iniciativa Body Mind Unity vás zvou na dvoudenní mezinárodní konferenci, na níž se čeští i zahraniční odborníci v pěti přednáškách a pěti prožitkových workshopech

    budou věnovat těmto tématům:

    - Jednota mysli, těla a emocí v terapii
    - Jak na uzdravování? Co je v psychoterapii opravdu účinné, co je hybatelem kýžené změny? Proč soucit, všímavost a práce s pamětí těla (s tělesným prožíváním v přítomném okamžiku)?
    - Terapie a poznatky moderní vědy
    - Soucit, všímavost a vědecké výzkumy
    - Proč je v uzdravování klíčové tělesné prožívání
    - Společné principy, postupy a úhly pohledu různých psychoterapeutických škol
    - Bio-psycho-socio-spirituální přístup v uzdravování
    - Terapeut a klient – bezpečný vztah
    - Společné principy nových psychosomatických směrů
    - Terapie, spiritualita a tradiční moudrost
    - Nebezpečí spirituálního bypassu

    Vystupující: 
    PhDr. Jan Benda, PhD (Česko)
    Mgr et. Mgr Kamila Němečková, PhD (Česko)
    Barbara Guevara, MA (Portugalsko)
    Rhoda Shuling, PhD & Marleen ter Avest, PhD (Nizozemsko)
    Kevin Young (Severní Irsko)

    Jazyk konference: čeština a angličtina, simultánní tlumočení oběma směry zajištěno

    Odborný garant: PhDr. Jan Benda, PhD

    Záměrem konference je 
    - Představit novější psychosomatické směry v psychoterapii a především demonstrovat jejich společné principy a přispět tak k lepšímu porozumění veřejnosti i ke vzájemnému respektu mezi profesionály z různých terapeutických škol. Konference představí tyto směry: Mindfulness Based Compassionate Therapy, Integrativní psychoterapie poučená všímavostí, Internal Family Systems (terapie systémů vnitřní rodiny), Somatic Experiencing, Sensorimotorická psychoterapie, Compassionate Inquiry, Psychospirituální terapie. 
    - Zprostředkovat návštěvníkům prožitek soucitu a bezpodmínečného přijetí v přítomném okamžiku, aby pocítili jejich léčivý potenciál
    - Také bychom rádi v řadách širší veřejnosti přispěli k posunu ve vnímání psychoterapie jakožto běžné součásti osobního rozvoje a růstu, procesu uzdravování a života v moderní společnosti vůbec.

    Konference by chtěla přispět k zodpovězení těchto otázek:
     • Proč je užitečné v psychoterapii pracovat i se somatickým prožíváním? Tedy všímat si v přítomném okamžiku tělesných vjemů, pocitů, emocí, prožívat v přítomném okamžiku potlačené emoce, pracovat v přítomném okamžiku se vzpomínkami uloženými v implicitní paměti těla (pak může docházet ke kýženému posunu ve vnímání sebe i světa, ke zvědomování nevědomých přesvědčení, k jejich korekci, k transformaci maladaptivních schémat, ke korektivní vztahové zkušenosti … a to je vše možné, jak dokazuje moderní věda, proto, že neuroplasticita mozku umožňuje tzv. rekonsolidaci paměti, překonfigurování mozkových synaptických obvodů i vytvoření nových)
     • Jak do toho zapadá soucit a všímavost? Jsou klíčové k tomu, abychom na sobě mohli pracovat – neboť čeho si nevšimneme a k čemu nejsme soucitní, s tím nelze pracovat či to transformovat.
     • Jak zásadní je k tomu pocit bezpečí a rovný vztah mezi terapeutem a klientem? Konference bude akcentovat význam terapeutického vztahu, který je rámován důvěrou, soucitem a bezpečím, aby klient mohl projít nepříjemnými a bolestivými pocity, a tak mohlo dojít k uvolnění a změně maladaptivních schémat, uvolnění emocí a transformaci podvědomých přesvědčení. 
     • Proč jsou důležité kvality terapeuta jako neustálá empatická přítomnost a naladění, nesoudící přijetí a soucit, čisté zrcadlení, absence agendy a v neposlední řadě jeho schopnost být přítomen svému vlastnímu prožívání. 

    Konference je určena (nejen) následujícím profesím: Psychoterapeuti, psychologové, pracovníci ve zdravotnictví, školství, fyzioterapeuti, pečovatelé, ale i zajímající se laici

    Akreditováno u Asociace klinických psychologů, hodnocení 10 bodů (19,33 výukových hodin)

    Podrobný program, registrace na https://www.bodymindunity.com/konference-podzim/
    Kontaktní osoba: Mgr. Markéta Černoušková, tel:  606 626 610, mail: info@moudrost-soucitu.cz
    Fakturační údaje:
    Moudrost soucitu, z. s.
    Sídlo: Škvorecká 2022, 250 82 Úvaly
    IČ: 19113366 · Identifikovaná osoba

    ______________________________________________________________
     Podrobný program:
    Pátek 8. listopadu 2024, 13:30 – 20:30
     13:30 – 13:45 Zahájení, úvod do tématu
    13:45 - 14:30 Přednáška: Mgr et. Mgr Kamila Němečková, PhD, Téma: psychologie, psychoterapie a moderní věda – proč je v terapii důležitá fyzická a emoční práce s tělem, soucitný a všímavý postoj a léčivé znovuprožití
    14:30 - 15:30 Přednáška: Barbara Guevara, MA, Téma: Neurobiologie traumatu, propojenost mysli a těla, význam somatické práce
    15:30 – 16:00 Přestávka
    16:00 - 17:00 Přednáška: Rhoda Shuling, PhD & Marleen ter Avest, PhD, Téma: Přehled výsledků výzkumů účinnosti všímavosti a soucitu v terapii a v životě, jejich význam, účinnost a vývoj v jejich využití
    17:00 - 18:00 Přednáška: PhDr. Jan Benda, PhD, Téma: Soucit a zraněné Já, rozvíjení soucitu se sebou, přijetí emoční bolesti jako předpoklad soucitu
    18:00 – 18:30 Přestávka
    18:30 - 19:30 Přednáška: Kevin Young, Téma: Soucit v naší praxi. Soucit ve smyslu pociťovaného vjemu, soucit v každodenním životě, v interakci s ostatními a ve vztahu k sobě
    19:30 - 20:30 Panelová diskuze přednášejících, prostor pro dotazy z publika
    20:30 – 21:15 Zakončení prvního dne

     Sobota 9. listopadu 2024, 9:30 – 20:30
     9:30 - 11:00 Workshop - Barbara Guevara, Téma: Systemické cvičení ke změně vědomí a pohybová praxe k procesu úzdravy
    11:00 - 11:15 Přestávka, somatická cvičení na uzemnění, zklidnění, vtělení, podporu pozornosti
    11:15 - 12:45 Workshop - Rhoda Shuling a Marleen ter Avest, Téma: Zkušenost soucitu – praxe a dotazování
    12:45 - 14:00 Obědová pauza, somatická cvičení na uzemnění, zklidnění, vtělení, podporu pozornosti
    14:00 - 15:30 Workshop - Jan Benda, Téma: Zraněné já a jak ho soucitně opečovávat – praktické techniky
    15:30 - 15:45 Přestávka, somatická cvičení na uzemnění, zklidnění, vtělení, podporu pozornosti a všímavosti
    15:45 - 17:15 Workshop - Kamila Němečková: Prožitkové techniky, základní archetypové existenciální témata lidství
    17:15 - 17:30 Přestávka, somatická cvičení na uzemnění, zklidnění, vtělení, podporu pozornosti a všímavosti
    17:30 - 20:00 Workshop - Kevin Young: Všímavé uvedení to těla – jak se ptát, co potřebujeme, 20:00 – 20:30 Ukončení konference
    • 15/11/2024
    • 17/11/2024
    • Skálův Institut.o.p.s., Bratří Čapků 17, 101 00 Praha 10 – Vinohrady

    Praktický kurz práce s psychosomaticky zaměřenou anamnézou určený pro pracovníky ve zdravotnictví.  Porozumění příběhu pacienta a vyladění se na pacienta je klíčovým nástrojem psychosomatického přístupu, který podporuje samoúzdravné procesy . Ale k tomu, aby pacient při léčení spolupracoval, potřebuje porozumět, že každá zdravotní potíž má svoje projevy ve vrstvě biologické, psychologické a sociální. Práce s časovou osou je základním nástrojem, který pomáhá v orientaci při pochopení vzniku a udržování obtíží jak odborníkovi, tak samotnému pacientovi. Může být užitečnou pomůckou pro motivaci dále na sobě pracovat, ne jen se pasivně odevzdat do péče zdravotnictví.

    Teoretickým základem časové osy je systemické pojetí rodiny jako sociální dělohy, kde je člověk vyživován a připravován pro samostatnou existenci a odkud vychází do velkého světa, s různým vybavením. Rodina ve svém vývojovém cyklu prochází přes vývojové prahy a mezníky, kdy v rodinách nacházíme častější výskyt různého stonání u jednotlivých členů rodiny. Vznik příznaků může být podmíněn působením systémových sil a může sloužit  k fungování či udržování rovnováhy systému.

    Nácvik využívání časové osy jako nástroje pro úvodní psychosomatickou práci probíhá v trojicích a v malých skupinách. Kurz je sebezkušenostní, pracuje s osobním příběhem účastníků. 

    Více o kurzu zde.

    Určeno pro: lékaře, psychology, fyzioterapeuty a další odborníky v pomáhajících profesích

    Lektoři: MUDr. Alena Večeřová Procházková a MUDr. Ondřej Masner

    Časový harmonogram: 20 výukových hodin

    Pátek 15.00 – 20.00

    Sobota 9.00 – 17.30

    Neděle 8.30 – 13.30

    Termíny:

    15.11.-17.11.2024 Časová osa  I

    Předběžně: 7.-9.2.2025 Časová osa II

    Cena : 3500, - Kč

    Jak se přihlásit:  Pokud máte zájem o zařazení do tohoto kurzu, prosíme vyplňte tento formulář, zašleme Vám platební údaje.

    Místo konání: Pracoviště Skálův Institut o.p.s., Bratří Čapků 17, 101 00 Praha 10 – Vinohrady

    Jak se k nám dostanete: doporučujeme využít MHD (Metro: A „ Flora“,tram : Olšanské hřbitovy, parkování : Atrium Flora,  fialová zóna: ul Vlašimská)


    • 18/11/2024
    • 16:00 - 19:00
    • Zoom
    Register

    Milé členky, milí členové,

    srdečně Vás zveme na Valnou hromadu spolku.

    Valná hromada všech členů ČAP proběhne v roce 2024 opět online na Zoomu, a to 18.11. od 16 do 19 hodin. Půjde o volební valnou hromadu, na které budeme volit členy výboru na příští 4 roky. Seznam kandidátů a jejich medailonky dostanete e-mailem v nejbližších dnech.

    Děkujeme, že si na toto důležité setkání uděláte čas.

    Odkaz na jednání Vám přijde bezprostředně po přihlášení mailem. Pokud nepřijde, zkontrolujte prosím i složku spam.


    Obsahem VH bude:

    Zahájení VH 

    Zpráva o činnosti ČAP v uplynulém roce a přesahy do roku příštího

    Zpráva o hospodaření 2023 - představení a schválení nakládání s hospodářským výsledkem

    Rozpočet 2025 - představení a projednání

    Volby do výboru na další funkční období - představení kandidátů a hlasování

    Diskuze

    Závěr


    Podrobný program a dokumenty dostanete e-mailem.

    • 21/11/2024
    • 09:30
    • 22/11/2024
    • 17:30
    • Praha - místo bude upřesněno

    Vedou lektorky: Mgr. Jana Kučerová - psychoterapeutka, traumaterapeutka, lektorka krizové intervence a Bc. Alena Peremská, MBA - poradkyně pro pozůstalé, zakladatelka perinatálního hospice Dítě v srdci, členka paliativních týmů, ředitelka Charity Chrudim.

    Cena: 5700 Kč

    Obsah:

    • Potrat v nejširším významu: Interrupce, zamlklé těhotenství, spontánní potrat, ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů, perinatální ztráta
    • Mýty a typické laické reakce;
    • úvod do psychologie krizí a traumat;
    • právní a medicínské minimum;
    • postabortivní syndrom jako specifická forma posttraumatické poruchy;
    • psychologické rozdíly mezi ztrátou dítěte a umělým ukončením těhotenství;
    • krize rozhodování o (ne)ukončení těhotenství, 4 úrovně argumentů;
    • jak probíhá rozhodování, jak se dobře rozhodnout
    • možnosti krizové intervence a provázení při rozhodování
    • perinatální paliativní péče, podpora rozloučení
    • rizikové faktory pro rozvoj postabortivního syndromu;
    • příznaky, projevy a typická témata;
    • krizová intervence po zákroku či ztrátě
    • poradenství pro pozůstalé, psychosociální provázení po perinatální ztrátě.
    • interrupce, potrat a perinatální ztráta v dlouhodobé psychoterapii;
    • práce se vztahem k dítěti; symboly a rituály;
    • provázení při truchlení;
    • práce se s hněvem, studem, pocity selhání, viny a zodpovědností;
    • role muže (otce dítěte), prožívání během rozhodování, možná traumatizace;
    • role blízkých a zdravotníků.

    Více informací a přihlášky: 

    Mgr. Jana Kučerová
    tel. 602966819

    jana.kucerova@podkrovy.cz

    www.podkrovy.cz

    • 05/12/2024
    • 09:00 - 10:00
    • Zoom
    Register

    Milé členky, milí členové,

    srdečně vás zveme na diskuzní online setkání se členy výboru a odborné rady.

    Bude prostor na vaše otázky k jakékoliv oblasti činnosti ČAP i k vývoji situace se Zákonem o psychologických a psychoterapeutických službách.

    Je možné, že ne všechny vaše otázky týkající se zákona se budeme schopni ihned zodpovědět, ale všechny otázky a případné podněty sesbíráme a budeme se jim dále věnovat. 

    Za ČAP se těší

    František Matuška


    • 14/01/2025
    • 18:00 - 19:30
    • Zoom
    Register

    Milé členky, milí členové,

    rádi bychom Vás pozvali na třetí setkání pracovní skupiny se zaměřením na Ekopsychoterapii, terapii v přírodě, práci s klienty v jiném než klasickém kontextu.

    Setkání je určeno nejen pro ty, kteří s klienty v přírodě pracují, kteří o práci v přírodě uvažují, kteří mají k dané oblasti setkání. Ekopsychoterapie, terapie v přírodě se stále intenzivněji vyjevuje a my se budeme zabývat tím, jak tuto modalitu terapeutického procesu uchopovat.


    Na setkání se na vás těší
    Adam Táborský
    Martin Jára
    Roksana Táborská




    • 17/01/2025
    • 09:00 - 17:00
    • Olšanská 3, Praha 3

    ChildTalks+ školení – podpora pro děti z rodin, kde rodiče trpí duševním onemocněním

    Institut E-clinic pořádá školení terapeutů v metodice ChildTalks+, která je určena pro práci s rodinami, kde rodiče trpí duševním onemocněním. Cílem ChildTalks+ je předejít rozvoji psychopatologie u dětí, adekvátně k věku jim poskytnout informace o duševním onemocnění rodičů a emoční a sociální podporu. Rodičům program usnadňuje s dětmi o svém onemocnění mluvit a umožňuje jim zlepšovat své rodičovské kompetence.

    Terapeutem ChildTalks+ se mohou po proškolení a supervizích stát všichni odborníci, kteří dle své specializace pracují buď s celou rodinou či s dospělým klientem s diagnostikovaným duševním onemocněním, který je rodičem dítěte do 18 let.

    Školení zahrnuje 8 výukových hodin s lektorkami, 2 supervize a potřebné materiály pro práci v metodice.

    Po absolvování supervizní části účastníci obdrží certifikát.

    Termín a místo konání: 17.1. 2025, 9 - 17h, Olšanská 3, Praha 3

    Cena: 5 700 Kč

    Lektorky: Mgr. Tereza Štěpánková, Ph.D. a Mgr. Gabriela Kosjuková

    Více informací a přihlášení: https://childtalks.cz/pro-terapeuty/

    • 19/01/2025
    • 23/03/2025
    • online

    Srdečně zveme na komplexní 9týdenní online kurz, který vás podpoří v rozjezdu a budování vlastní soukromé praxe (v režimu OSVČ). Tak, aby byla odpovědná, autentická, profitabilní a dlouhodobě udržitelná.


    Termín kurzu: 19.1. - 23.3. 2025


    Formát kurzu:

    Jedná se o online kurz, který kombinuje rozmanité formy práce tak, aby vás opravdu posunul na vaší cestě k soukromé praxi. Jeho součástí je:


      7 tematických živých setkání online (ZOOM). Na každém setkání v délce 3 hodiny vás vybavíme nezbytnými informacemi a provedeme tvorbou praktických výstupů (formulace vize, vydefinovaná cílová skupina, portfolio služeb, nastavení cen a stornopoplatků, podklady pro tvorbu webu, psychoterapeutický kontrakt apod.). Bude zde také prostor věnovat se vašim dotazům. Pokud se nebudete moci zúčastnit nebo se budete chtít k tématu vrátit, dostanete záznam. Zoomy se budou konat vždy v neděli od 17:00 hod. Přesné termíny naleznete v harmonogramu níže.

      Edukativní a podpůrné materiályDostanete od nás rozmanité informační texty, pracovní listy, check-listy apod., které vás podpoří v designování vaší praxe tak, aby respektovala vaše jedinečné potřeby a kontext. Všechny vám zůstanou i po skončení kurzu.

      Naše mentorské vedení a kolegiální podpora v uzavřené a moderované FB skupině. V tomto bezpečném a laskavém prostoru budeme dále rozpracovávat témata z kurzu, získáte zde odpovědi na své otázky i zpětnou vazbu na to, co vytvoříte. Budeme společně oslavovat vaše úspěchy i překonávat momenty "zaseknutí", které k podnikání přirozeně patří. 

      Dvě peer setkání. Ve dvou volných týdnech se můžete zúčastnit kolegiálního podpůrného setkání online. Bude jen na vás, čím je naplníte. 


        V kurzu vycházíme z Klíčových kompetencí evropského psychoterapeuta zpracovaných Evropskou asociací pro psychoterapii (EAP) a z etického kodexu České asociace pro psychoterapii. 


        Témata a harmonogram kurzu: ZDE


        Lektorky: Mgr. Barbara Ernest, PhDr. Lenka Šilerová, PhD. (členky ČAP, psychoterapeutky a supervizorky)


        Další informace o kurzu a o nás: www.proplujme.cz


        Cena: 9.400 Kč (možné rozložit do dvou splátek)


        Reference (jedná se o čtvrtý ročník kurzu, máme více než 200 absolventek*ů): https://www.proplujme.cz/reference/


        Přihlášení: https://www.proplujme.cz/prihlaska/


        Kontakt: info@proplujme.cz, 602 582 042 (Lenka Šilerová), 774 235 225 (Barbara Ernest)

        • 31/01/2025
        • 01/02/2025
        • Praha
        Register

        Zveme Vás na setkání se členy ČAP. Tématicky navazujeme na Etický den 2023 v Brně, protože věříme, že kultivace etické citlivosti a uvažování si zaslouží naší kontinuální pozornost i péči. 

        I proto jsme se rozhodli pro inovativní formát, kdy přípravnou fázi zahajujeme už teď -  má podobu tematických diskusí na online diskusním fóru Discourse. K diskutování jste zváni všichni, bez ohledu na to, zda se konference zúčastníte či ne (ale my doufáme, že ano!:-)). Konference tak bude vyvrcholením této naší společné práce. Těšit se můžete nejen na inspirativní přednášky, ale především na prostor klást si důležité otázky, společně hledat odpovědi a tříbit si tak své etické uvažování.

        Tato akce je také unikátní příležitostí setkat se jako společenství po šesti letech - přesně tolik let uběhlo od našeho posledního celokomunitního živého setkání.  

        Kudy dál? 

        • Přihlaste se na konferenci za nejvýhodnější cenu.

        • Prohlédněte si zatím navržená diskusní témata a registrujte se do diskuze

        • Už jste registrovaní do diskuze? Kdykoliv vstupovat do online fóra můžete zde

        • Pořád hledáme koordinátory*ky témat, uvítáme, pokud se stanete jedním z nich. Co tato role obnáší a jak se přihlásit se dočtete zde

        • Pokud chcete navrhnout vlastní téma k diskusi a stát se jeho koordinátorem*kou, pošlete nám prosím jeho název a krátkou anotaci na tuto adresu. 

        Těšíme se na vás v živých diskusích na fóru i osobně na konferenci! Pojďte je s námi spoluutvářet…

        Zdraví přípravný tým akce: 

        Milan Stiburek
        Petr Odstrčil
        Jiří Drahota
        Barbara Ernest
        Anna Stanislavová
        Jana Svačinová
        Kateřina Šafránková

      Partnerské organizace:

        

            

           

      Identifikační údaje:

      Česká asociace pro psychoterapii, z.s.

      Náměstí I.P. Pavlova 1785/3

      Praha 2, 120 00

      IČ: 70860122        

      Kontaktní údaje:

      Telefon: +420 774 050 413

      Email: info@czap.cz

      Bankovní spojení:

      Číslo účtu : 22332233 / 2010 


      © Česká asociace pro psychoterapii

      Powered by Wild Apricot Membership Software