Jsme největší psychoterapeutickou asociací v ČR

s více než 1 700 členy.

Log in

Neurodiverzita v psychoterapeutické praxi I + II

  • 05/11/2024
  • 19/11/2024
  • 2 sessions
  • 05/11/2024, 17:00 19:00 (CET)
  • 19/11/2024, 17:00 19:00 (CET)
  • Zoom

Registration

  • Pro všechny členy ČAP - je potřeba být přihlášen(a) do svého profilu.

Register

Vracíme se k oblíbeným neurovědním tématům a tentokrát vám nabízíme dvoudílný webinář na téma neurodiverzity

Má neurodiverzita místo v psychoterapii?

V posledních letech se setkáváme v psychoterapeutických praxích stále častěji s tzv. neurodivergentními jedinci (nejčastěji označovanými diagnózou tzv. poruchy pozornosti nebo poruchy autistického spektra). Obě tyto variace se vyskytují v kontinuu. Obě vznikají interakcí neurobiologických a psychologických faktorů a obě tyto perspektivy je nutné při terapii chápat a zohledňovat. Neurobiologické odlišnosti v kognitivním a emočním fungování interagují s faktory rodiny, školy a sociálního prostředí, a tak vytváří problémy, které se mohou projevit později v životě. Navíc obě mohou být zhusta komplikovány jinými psychiatrickými diagnostickými jednotkami, což může ztížit jejich adaptaci a zvládání zátěže. Všechny zmíněné okolnosti mohou mít hluboký a zásadní vliv na sebevědomí, sebeobraz a sebedůvěru klientů a pacientů. 

Přednáška by měla přinést základní informace o neurobiologických základech fungování psychiky lidí s ADHD a PAS a o jejich specifických potřebách v psychoterapeutické praxi, neboť tito lidé nemusí profitovat z běžných psychoterapeutických postupů. Můžeme se společně zamýšlet nad tím, zda a jak naše postupy adaptovat podle dostupných neurobiologických znalostí a vědomostí.  

Oba díly webináře budou nahrávány, přihlášení účastníci dostanou odkaz na shlédnutí, který bude platný 30 dní.

Lektor:

MUDr. Mgr. Kristýna Drozdová, Ph.D.

Vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové (všeobecné lékařství) a Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (psychologie). Téměř 20 let pracovala v Psychiatrické nemocnici v Havlíčkův Brod. Nejdelší dobu se věnovala komplexní léčbě a rehabilitaci psychotických a afektivních poruch. Absolvovala výcvik v satiterapii, což je integrativní psychoterapeutický směr, kombinující na osobu zaměřený přístup, práci s prožíváním a postupy všímavosti (mindfulness).

Je absolventkou výcviku v Terapii zaměřené na emoce (EFT), v moderním psychoterapeutickém směru integrujícím experienciální a na osobu zaměřený model, výcviku v EMDR a psychotraumatologii (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Je certifikovanou učitelkou metody všímavosti v rámci MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) a absolventkou výcviku MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy). Ve své psychiatrické a psychoterapeutické se snaží propojovat různé postupy a přístupy tak, aby so nejlépe odpovídaly danému pacientovi či klientovi.

Zajímá se o problematiku propojení psychoterapie, psychiatrické rehabilitace a využití neurovědných poznatků v praxi psychiatra a psychoterapeuta.





Partnerské organizace:

  

      

     

Identifikační údaje:

Česká asociace pro psychoterapii, z.s.

Náměstí I.P. Pavlova 1785/3

Praha 2, 120 00

IČ: 70860122        

Kontaktní údaje:

Telefon: +420 774 050 413

Email: info@czap.cz

Bankovní spojení:

Číslo účtu : 22332233 / 2010 


© Česká asociace pro psychoterapii

Powered by Wild Apricot Membership Software