774 050 413

Odborná diskuze

V této sekci zveřejňujeme texty týkající se psychoterapie jak u nás, tak v dalších evropských zemích a vybrané dokumenty EAP. Do odborné diskuze lze přispět zasláním příspěvku výboru ČAP. Uveřejněné texty nejsou oficiálním stanoviskem ČAP.


Článek „Jak zhypnotizovat prachy“ J. X. Doležala byl publikovaný v Reflexu 31. 1. 2019

Odkaz: https://www.reflex.cz/clanek/reportaze/92723/jak-zhypnotizovat-prachy-sarlatan-zneuziva-modnost-hypnozy-a-nauci-vas-bezpracne-anglicky.html

Komentář Olgy Kunertové k tomuto článku:

V posledním čísle Reflexu vyšel poněkud kontroverzní článek pana J. X. Doležala, snažící se usvědčit mého kolegu psychoterapeuta pana Libora Činku z nekompetentnosti ke službám, které nabízí veřejnosti.

K praktikám pana J. X. Doležala se vyjadřovat nebudu, ale chci uvést na pravou míru některá fakta, která v reportáži zazněla, týkající se zejména toho, kdo je či není oprávněn nabízet v České republice psychoterapii a co je pro ni adekvátním vzděláním.

Dne 28. listopadu 2018 proběhla schůzka zástupců AKP, ČPtS, Psychiatrické společnosti a ČAP s katedrou IPVZ, která je ministerstvem pověřená připravit nový formát vzdělávání klinických psychologů v psychoterapii ve zdravotnictví. (Akreditace výcvikům bude v novém kole udělovat IPVZ).

Vyjádření Jiřího Drahoty, předsedy ČAP

Zápis z jednání ve věci přípravy vzdělávacího programu specializačního vzdělávání v psychoterapii pro klinické psychology

Reakce Jiřího Růžičky, rektora PVŠPS

Upekli jsme pro Vás koláčky (cookies), aby byly naše stránky pro Váš prohlížeč snadno stravitelné.