774 050 413

Odborná diskuze

V této sekci zveřejňujeme texty týkající se psychoterapie jak u nás, tak v dalších evropských zemích a vybrané dokumenty EAP. Do odborné diskuze lze přispět zasláním příspěvku výboru ČAP. Uveřejněné texty nejsou oficiálním stanoviskem ČAP.


Vážení kolegové,

máme za sebou první týden provozu, který většina z nás dosud neznala - pracovat terapeuticky na dálku. Sdílejme zkušenosti. Napište, co se vám osvědčuje, co můžete doporučit, co se nepovedlo, na co si dát pozor. Odborné postřehy, etické postřehy, technické tipy.

Článek „Jak zhypnotizovat prachy“ J. X. Doležala byl publikovaný v Reflexu 31. 1. 2019

Odkaz: https://www.reflex.cz/clanek/reportaze/92723/jak-zhypnotizovat-prachy-sarlatan-zneuziva-modnost-hypnozy-a-nauci-vas-bezpracne-anglicky.html

Komentář Olgy Kunertové k tomuto článku:

V posledním čísle Reflexu vyšel poněkud kontroverzní článek pana J. X. Doležala, snažící se usvědčit mého kolegu psychoterapeuta pana Libora Činku z nekompetentnosti ke službám, které nabízí veřejnosti.

K praktikám pana J. X. Doležala se vyjadřovat nebudu, ale chci uvést na pravou míru některá fakta, která v reportáži zazněla, týkající se zejména toho, kdo je či není oprávněn nabízet v České republice psychoterapii a co je pro ni adekvátním vzděláním.

Dne 28. listopadu 2018 proběhla schůzka zástupců AKP, ČPtS, Psychiatrické společnosti a ČAP s katedrou IPVZ, která je ministerstvem pověřená připravit nový formát vzdělávání klinických psychologů v psychoterapii ve zdravotnictví. (Akreditace výcvikům bude v novém kole udělovat IPVZ).

Vyjádření Jiřího Drahoty, předsedy ČAP

Zápis z jednání ve věci přípravy vzdělávacího programu specializačního vzdělávání v psychoterapii pro klinické psychology

Reakce Jiřího Růžičky, rektora PVŠPS

Strana 1 z 4

Upekli jsme pro Vás koláčky (cookies), aby byly naše stránky pro Váš prohlížeč snadno stravitelné.